MŠ zavřena!

23.3.2020 11:42 / Bohumil Zmrzlík

Vzhledem k malému počtu dětí, které navštěvovaly naši školku (poslední dny již nikdo), bude naše školka z rozhodnutí našeho zřizovatele Města Karviné od pondělí 23. března rovněž uzavřena

V Karviné zůstávají v provozu jen

Mateřská škola Karviná-Ráj Dačického 588/1 (odloučené pracoviště ZŠ a MŠ Prameny, Karviná, příspěvková organizace) a

Mateřská škola Karviná-Mizerov, Cihelní 1668/26 (odloučené pracoviště ZŠ a MŠ Cihelní, Karviná, příspěvková organizace).

Tyto školky přednostně přijímají děti ve věku od 3 do 10 let, jejichž zákonní zástupci pracují jako zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil.

OŠETŘOVNÉ

Rodiče, kteří zůstanou doma s dětmi do deseti let, mají nárok na ošetřovné.  Ošetřovné pro zaměstnance bude propláceno  po celou dobu, kdy budou uzavřené školy i jiná dětská zařízení. Nárok na něj budou nově mít po dobu mimořádných opatření také rodiče s dětmi do 13 let.

Žádost o ošetřovné vydává škola bezkontaktně - napište si žádost, v níž uvedete jméno dítěte a jeho rodné číslo,  na mail katerina.pavlorkova@mendelova.cz, nebo daniela.poddana@mendelova.cz, telefonujte na 596 311 919.

TISKOVÁ KONFERENCE MINISTRA ŠKOLSTVÍ

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy na své tiskové konferenci v pondělí 23. března oznámil současné plány na přijímací zkoušky a maturity. Čtěte na stránce naší základní školy.